اعضاء اصلی قطب:

 معرفیعلائق پژوهشی
دکتر عبدالساده نیسی

هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی

(لینک شخصی)

  • مدل‌سازی ریاضی بازارهای مالی
  • روش‌های عددی در ریاضیات مالی
  • معادلات دیفرانسیل جزیی و تصادفی در ریاضیات مالی
  • شبکه‌های عصبی مصنوعی و علم داده در ریاضیات مالی
  • فناوری‌های مالی



دکتر پیام حنفی‌زاده

هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبائی

(لینک شخصی)

  • شبکه عصبی
  • پیش‌بینی مدل کسب و کار
  • بانکداری اینترنتی
  • سیستم های پیشرفته هوشمند
  • استراتژی های توسعه کسب و کار الکترونیک

دکتر مقصود امیری

هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی

(لینک شخصی)

  • بهینه سازی پرتفلیو
  • پیش بینی قیمت سهام با رویکرد کنترل فازی و شبکه های عصبی
  • ارزیابی کارایی و رتبه بندی شرکت های پذیرفته شده در بورس با روشهای MCDM و DEA
  • ارزیابی ریسک اعتباری مشتریان بانک با رویکردهای رگرسیون و کنترل فازی و شبکه عصبی

دکتر جاوید بهرامی

هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی

(لینک شخصی)

  • موضوعات اقتصاد کلان
  • رشد اقتصادی
  • مالیه بین‌الملل
  • تجارت بین‌الملل
  • مدل‌سازی کلان اقتصادی



دکتر اسماعیل بابلیان

هیئت علمی دانشگاه خوارزمی

(لینک شخصی)

  • حل عددى معادلات انتگرال
  • حل عددى معادلات ديفرانسيل معمولى و جزئى تصادفى
  • جبر خطى عددى
  • آموزش رياضى

دکتر جلیل رشیدی‌نیا

هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت

(لینک شخصی)

  • آنالیز عددی
  • تقریب اسپلاین
  • حل عددی معادلات دیفرانسیل وانتگرال
  • نظريه تقريب

دکتر فرشید مهردوست شهرستانی

هیئت علمی دانشگاه گیلان

(لینک شخصی)

  • محاسبات علمی
  • مدل‌سازی و شبیه‌سازی بازارهای مالی
  • نظریه آربیتراژ در بازارهای مالی
  • بازارهای کالا و انرژی
  • الگوریتم های تصادفی در محاسبات علمی و علوم داده



همکاران قطب

نام دانشگاهلینک شخصی
Elisabeth Larsson (Uppsala SW)Uppsala SWhttp://user.it.uu.se/~bette/
Saeed Moshiri(Can)Canhttps://stmcollege.ca/contacts/saeed-moshiri.php
Stefano De Marchi(Padova IT)Padova IThttps://www.math.unipd.it/~demarchi/
Ali Mohammad Djafari(Frence)Frencehttp://djafari.free.fr/
Mahdieh Aminian(Padova IT)Padova IT
Emma Perracchionehttps://www.dima.unige.it/~perracchione/
Salvatore Cuomo (Napoli IT)Napoli IThttp://wpage.unina.it/salcuomo/
Mandana Bidarvand(Can)Can
Rozbeh Ghadiri(Prage)Prage
Gabriele Santin (Stuttgart DE)Stuttgart DEhttps://www.ians.uni-stuttgart.de/institute/team/Santin-00001/
Hirbod Asa(Livarpol)Livarpolhttps://www.liverpool.ac.uk/mathematical-sciences/staff/hirbod-assa/
Alessandra De Rossi (Torino IT)Torino IThttps://www.matematica.unito.it/do/docenti.pl/Alias?alessandra.derossi#tab-profilo
Federica Sica (Napoli IT)Napoli IT
Francesco Marchetti (Padova IT)Padova IThttps://www.unipd.it/en/scheda-personale?key=AC4F7EA360D786CB017F7DC3AF61EAF4
Zahra sokoot(Netherland)Netherland
Vittorio Di Somma (Napoli IT)Napoli IT
Roberto Cavoretto (Torino IT)Torino IThttps://www.unito.it/persone/roberto.cavoretto
Victor Bayona (Madrid ES)Madrid EShttps://matematicas.uc3m.es/index.php/victor-bayona-revilla
Miroslaw Baran (Krakow PL)Krakow PLhttp://kzm.ur.krakow.pl/~mbaran
Azin Shahiri(Spain)Spain
Ivan Markovsky (Brussels B)Brussels Bhttp://homepages.vub.ac.be/~imarkovs/
Marta Gatto (Padova IT)Padova IThttps://www.math.unipd.it/en/department/people/marta.gatto/
Nadun Dissanayake (Michigan US)Michigan UShttps://www.nadundissanayake.com/