معرفی مدیر قطب

دکتر نیسی استاد تمام گروه رياضي مالی، دانشگاه علامه طباطبائي مي‌باشند . ايشان در سال 1347 در روستاي ابوحميظه واقع در کیلومتر  5 سوسنگرد متولد شد . وي  مدرك كارشناسي رياضي كاربرد كامپيوتر  را  از  دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلي  تكنيك  تهران )  واحد تفرش دريافت نمود و سپس  مدرك  كارشناسي ارشد و دكتري رياضي كاربردي (شاخه معادلات ديفرانسيل جزئي) را از دانشگاه  علم و صنعت ايران اخذ نمود.

دکتر نیسی علاوه بر خدمات مفید اجرایی در موسسات علمی به پژوهش در دانشگاه و صنعت مالی و به تدريس دروس رشته‌های رياضيات مالی، مهندسی مالی ، مدیریت مالی و ریسک، كامپيوتر و ریاضی کاربردی در دانشگاه مشغول بوده‌اند. یکی از علاقه‌مندی‌های ایشان پژوهش و مطالعه در زمینه مدل‌های نوین و روش­های عددی در بازارهای مالی و نرم افزارهای مربوطه می‌باشد که  در این زمینه چندین کتاب و  مقاله در انتشارات و مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و بین‌المللی به چاپ رساندند، و همچنین رویداهای علمی زیادی در این زمینه اجراکرده و سخنرانی های علمی مفیدی در مجامع معتبر داخلی و بین المللی ارایه نموده اند. علاوه بر این  ایشان با دانشجویان ارشد و دکتری در زمینه مدل‌های ریاضیات مالی از قبیل ابزارهای کنترل ریسک، مدل­های قیمت گذاری، مدل­سازی اوراق بهادار انتقال ریسک بین بازارها، سهام، مشتقات مالی، نرم افزارهای مالی، آنالیز تصادفی و روشهای عددی در مالی مشغول به تحقیق می‌باشند.

به‌طورکلی اولین هدف اصلی پژوهش‌های دکتر نیسی شناسایی و حرکت در مرز علم و دانش برای ارائه مدل­ها و روش­های جدید در حوزه ریاضیات مالی از جمله روش­های عددی نوین در مالی، یادگیری ماشین و علم داده در مالی می باشد، در این راستا به دنبال ارائه مدل جامع با استفاده از مفاهیم بازارهای مالی و به کمک ریاضیات پیشرفته و نرم‌افزارهای کاربردی برای بازارهای مالی، بانک و بیمه در کشور می‌باشد تا با داشتن چنین مدلی بتوان نوسانات این بازارها را کنترل کرد.

دومین علاقه مندی جدید دکتر نیسی در زمینه فناوری مالی برای راه اندازی  استارت آپ­های فین-تکی  در حوزه بازارهای بانکی و بازارهای سرمایه باهمکاری دانشجویان ارشد و دکتری می باشد.

برای این منظور یک شبکه علمی بین المللی تحقیقاتی متشکل از دانشجویان ارشد،  دکتری  اساتید جوان داخلی و برخی از اساتید و دانشجویان خارجی در رشته های ریاضیات مالی، ریاضیات کاربردی، اقتصاد مالی و مهندسی مالی با حمایت دانشگاه علامه طباطبائي ، قطب علمی ریاضیات مالی و برخی دانشگاه های خارج کشور از جمله پادوای ایتالیا، ابسالای سوید، ناپل ایتالیا، مرکز تحقیقات پژوهشی ایتالیا و ژنوا ایتالیا فعالیت می کنند.